Od jakiegoś czasu ZF-TRW Częstochowa, producent i dystrybutor aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa, prowadzi rekrutację wśród mieszkańców powiatu częstochowskiego i nie tylko. Firma ta zachęca potencjalnych pracowników do podjęcia pracy na oferowanych przez nich stanowiskach. Postanowiliśmy więc sami sprawdzić jak wygląda praca w częstochowskim ZF-TRW, poniżej zamieszczamy wywiad z jednym z pracowników tego zakładu.

 

Aktywna: Jak długo pracujesz w ZF-TRW?

Pracownik: W zasadzie nie licząc urlopów w tej firmie pracuję już 18 miesięcy.

A: Czy jest to Twoja pierwsza praca?

P: Nie, wcześniej pracowałem w wielu zawodach również za granica naszego kraju. Od mycia szyb w biurowcach po pracę w gastronomii. Mówi się, że kto nie pracował jako kelner nie zna życia i wychodzi na, to że ja już trochę go poznałem. Po powrocie do Polski za pośrednictwem Urzędu Pracy odbyłem staż, a po nim rozpocząłem pracę w zakładach ZF-TRW i na razie nigdzie się nie wybieram.

A: Na czym dokładnie polega Twoja praca, czym się zajmujesz?

P: W TRW pracuję na stanowisku magazynier. Przed wyjazdem z Polski również pracowałem na takim stanowisku więc doświadczenie już było, ale jest tutaj również dużo osób, które pierwszy raz mają styczność z tego rodzaju pracą i po przeszkoleniu niczym nie odstają od reszty. Na pewno kierujemy się tym, żeby dbać o szczegóły wewnętrznej logistyki. Nasze produkty docierają do odbiorców na całym świecie dlatego pomyłka nie wchodzi w grę. Oprócz tego stanowiska słyszałem, że są poszukiwani pracownicy do automatycznego składania poduszek powietrznych, prac manualnych oraz kontroli jakości.

A: Jak wygląda system nadgodzin? Opłaca się zostać czasem dłużej w pracy?

P: Mamy tutaj umowy o pracę więc w tym wypadku na nadgodzinach można sobie naprawdę nieźle dorobić. Inaczej to wyglądało gdy kiedyś pracowałem na śmieciówkach.

A: Słyszeliśmy, że ZF-TRW udostępnia swoim pracownikom bezpłatne autobusy, to prawda?

P: Oj tak i to wielki plus dla tego zakładu. Normalnie na dojazd do pracy i powroty do domu zawsze wydawałem 400-500 zł miesięcznie, a teraz to zostaje w kieszeni. Osobiście cieszy mnie to, że nie muszę po pracy męczyć się jazdą tylko odpoczywam w firmowym autobusie i jeszcze starcza mi energii na spędzanie czasu z rodziną.

A: A co z osobami z którymi pracujesz? Jaką macie atmosferę w pracy?

P: Wydaję mi się, że to przede wszystkim zależy od ludzi. W każdym miejscu pracy może się zdarzyć gorsze lub lepsze środowisko. Tutaj trafiłem na naprawdę fajną ekipę czasami po pracy spotykamy się w celach integracyjnych. Przełożeni też są ok więc na atmosferę nie można narzekać.

A: Co najbardziej podoba Ci się w tej pracy, a co chciałbyś zmienić?

P: Wiadomo wynagrodzenie zawsze mogłoby być lepsze, ale też nie jest źle. Dodatków całkiem sporo no i ta umowa o pracę. Ja najbardziej się cieszę z darmowego transportu, bo można powiedzieć, że dzięki temu moje wynagrodzenie jest większe o ok. 500 zł, które wydałbym na paliwo. Czy coś bym zmienił ? Nad tym muszę się chyba dłużej zastanowić ale na razie jest ok.

A: Komu poleciłbyś ta pracę? Bardziej ludziom młodym, starszym, kobietom, mężczyznom?

P: W zasadzie to nie dzieliłbym  tych stanowisk na pracę dla ludzi młodszych czy starszych, mężczyzn czy kobiety. Są tutaj naprawdę wszyscy z tych grup i każdy daje radę. Polecam każdemu, a mam nadzieję, że usłyszą o tej pracy również ludzie z poza Częstochowy, bo darmowy transport jest w prawie całym powiecie częstochowskim. 

A: Jak się nastawić przed pierwszym dniem pracy?

P: Jeżeli chodzi o rozmowę rekrutacyjną to na pewno się nie stresować, bo osoby które rekrutują są przemiłe i z dobrym nastawieniem spełniając wszystkie kryteria powinno pójść gładko. A pierwszy dzień pracy w zakładzie ? Tutaj ta sama zasada na wstępie, a według mnie najważniejszy jest pierwszy tydzień i uważne słuchanie. Przełożeni chętnie pomogą tak jak koledzy ze stanowiska pracy. Później będzie już tylko lepiej.

 

Jeżeli zastanawiacie się nad podjęciem pracy lub samym przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego w firmie ZF-TRW to mamy nadzieję, że nasza rozmowa z osobą, która już dość długi okres czasu pracuje w tym zakładzie odpowiedziała na Wasze pytania ;)

 

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę