Rozmawiamy z panią Karoliną Puto, właścicielką kliniki medycyny estetycznej Esthetic Zone w Częstochowie.

Redakcja: Pani Karolino, czym jest Klinika Esthetic Zone?

Karolina Puto: Klinika Esthetic Zone to miejsce, które stworzyłam z pasji do piękna. Łączymy tutaj zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, stomatologii oraz kosmetologii. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę lekarzy, kosmetologów i fizjoterapeutów. Jako jedyni w Częstochowie postawiliśmy na połączenie estetyki twarzy, zębów i ciała. Nasz gabinet jest wyposażony w najnowsze technologie z zakresu odmładzania i modelowania sylwetki. Stosujemy terapie łączone, co jest bardzo istotne, jeśli chce się uzyskać spektakularne efekty zabiegowe.

Red.: Czy w gabinecie można skutecznie wymodelować sylwetkę?

K.P.: Oczywiście, że tak. W Esthetic Zone wykorzystujemy synergię działania wielu urządzeń. Posiadamy najnowszą kriolipolizę Clatuu Alpha 360. W sposób nieodwracalny usuwa ona zbędną tkankę tłuszczową. Następnie bardzo ważny jest drenaż i rozbicie uszkodzonych komórek tłuszczowych, o czym w wielu gabinetach się zapomina.

Red.: Jakie technologie proponują państwo w takim przypadku?

K.P.: Falę uderzeniową Storz Medical, która rewelacyjnie rozbija tkankę tłuszczową i niweluje cellulit. Oczywiście bazą wszelkich zabiegów na ciało jest endermologia LPG. Jedyna oryginalna endermologia na rynku. W klinice Esthetic Zone wykonujemy najnowszą endermologię LPG Alliance. Dzięki zastosowanym w niej innowacyjnym rozwiązaniom już po trzecim zabiegu widzimy znaczą różnicę w strukturze skóry i redukcji cellulitu i co najważniejsze, dzięki wibracjom zabieg nie jest bolesny.

Red.: Czyli każdy w waszej klinice znajdzie coś dla siebie, jeśli chodzi o modelowanie sylwetki?

K.P.: Tak, oczywiście. W Esthetic Zone mamy, jako jedni z pierwszych w Europie, urządzenie EmBody firmy BTL! To idealny zabieg dla osób marzących o szczupłej i wysportowanej sylwetce! Urządzenie wykorzystuje zaawansowaną technologię elektromagnetyczną o wysokiej częstotliwości – HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology). Energia ta jest skuteczna w rozbudowie mięśni, ponieważ potrafi wywołać i utrzymać przez wiele sekund supermaksymalne skurcze mięśni. W czasie jednego zabiegu wywoływanych jest około 20 tysięcy niezwykle intensywnych skurczów.

Red.: „Ty leżysz, a twoje mięśnie ciężko pracują” to motto firmy. Czyli posiadacie bardzo bogaty park maszynowy, pozwalający pozbyć się niedoskonałości ciała?

K.P.: Tak, mamy jeszcze w ofercie Maximusa oraz Ultraformera, czyli pogromców tłuszczu.

Red.: A co z twarzą? Jakie terapie polecacie swoim pacjentom?

K.P.: W naszej klinice z każdym pacjentem przeprowadzamy bezpłatną konsultację oraz wykonujemy mu analizę twarzy urządzeniem Visia firmy Canfield. Urządzenie skanuje twarz i analizuje ją pod katem wielu problemów. Mamy pełną analizę. Następnie, po przeprowadzonych zabiegach, znowu dokonujemy skanowania twarzy. Możemy wtedy doskonale pokazać pacjentom, jak zmieniła się np. gęstość, jędrność czy nawodnienie skóry twarzy.

Red.: Z jakimi problemami pacjenci przychodzą najczęściej?

K.P.: Najczęściej problemem jest starzenie się skóry. Walczymy z upływającym czasem. Pomaga nam w tym pełen zakres zabiegów medycyny estetycznej: zastosowanie botoksu, kwasu  hialuronowego, nici, stymulatorów tkankowych takich jak Profhilo, Nucleofill, Sculptra, Crystalis oraz szereg innych kroków.

Red.: Czy na starzenie się skóry stosowana jest tylko igła?

K.P.: Oczywiście nie. Mamy gamę urządzeń, które pozwolą zapobiec starzeniu się skóry i zniwelują różnego rodzaju jej defekty. Hitem w naszej klinice jest Ultraformer, czyli technologia hifu, Vivace, czyli Rf frakcyjny, oraz laser frakcyjny Emerge. To pogromcy oznak starzenia się skóry.

Red.: Ostatnio tak modne są zabiegi powiększania ust i inne poprawiające urodę. Wykonujecie je państwo?

K.P.: Oczywiście, usta to nasz konik. Pełne, jędrne i kształtne usta są synonimem kobiecości. Wykonujemy je wieloma technikami, dostosowując je do twarzy i ust pacjentek.

Red.: Czym wyróżnia się wasza klinika na tle innych – oprócz tego, że ma - cie tak bogaty park maszynowy?

K.P.: W naszej klinice mamy cy - kle różnych dni otwartych. Co miesiąc mamy tzw. Krwawe Dni, z osoczem bogato płytkowym i innymi zabiegami krwiopochodnymi. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. Pacjenci wiedzą, że osocze bogatopłytkowe to naturalny stymulator, który genialnie odmładza. W połączeniu z terapiami laserowymi czy Rf frakcyjnym rewelacyjnie sprawdza się też w redukcji blizn i rozstępów.

Red.: A co z uśmiechem, o którym wspominała pani na początku?

K.P.: Doktor Jacek Kimel i doktor Bożena Puto-Kimel dbają o uśmiechy naszych Pacjentów. Doktor Jacek Kimel specjalizuje się w licówkach porcelanowych i implantoprotetyce. Wyczarowuje piękne uśmiechy i często nowe życie. Zęby to częste źródło ogromnych kompleksów pacjentów.

Red.: Co chciałaby pani powiedzieć czytelnikom na koniec?

K.P.: Chciałabym na pewno zachęcić do dbania o siebie. Bardzo często pacjentki w ferworze pracy, obowiązków i zajęć zapominają o sobie. Warto znaleźć czas dla siebie i podarować sobie zdrowszy, młodszy i piękniejszy wygląd. To bardzo podnosi samoocenę, poprawia nasz nastrój i daje nam siłę do działania. Dla wszystkich czytelników, którzy do końca listopada odwiedzą nas z tym wydaniem B&G, przygotowaliśmy 20-procentowy rabat na wybrany za - bieg oraz zabieg kwasem Sessderma za 49 zł zamiast 200 zł. Bardzo serdecznie zapraszamy po piękniejszą wersję siebie do klinki Esthetic Zone.

Red.: Dziękuję za rozmowę.

Źródło: https://juralive.pl/e-wydania/

artykuł sponsorowany
Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę